Kto założył si si bee? Ja, Marta. W styczniu 2017 roku z mojego pomysłu powstało si si bee. 1 stycznia 2017 roku zarejstrowłam firmę i rozpoczęłam prace nad wdrożeniem swoich dwóch pierwszych receptur. Ale prototypy kosmetyków pielęgnacyjnych powstawały wiele lat wcześniej, z własnej potrzeby, bo od 15 roku życia choruję na łuszczycę.

Czy produkty są przebadane i odpowiednio zarejestrowane? Oczywiście. Nie wprowadzam do obrotu kosmetyków bez badań lub w trakcie ich trwania. Wszystkie produkty przebadane są przez polskie laboratorium, z którym współpracuję od 2017 roku. Wszystkie produkty posiadają Raport Oceny Bezpieczeństwa oraz są zarejestrowane w bazie CPNP. Bazę CPNP może sprawdzić każda osoba, pod warunkiem, że ma tam założone swoje lub firmowe konto.

Gdzie produkuję? Ach…w dobrej atmosferze, z dobrymi ludźmi, w ciszy, w spokoju, w czystym powietrzu. Znalazłam takie miejsce. Swoje kosmetyki produkuję kontraktowo przy asyście świetnych, rzetelnych i pełnych dobrej woli technologów. Skorzystałam z takiego rozwiązania ponieważ chcę spełnić obowiązujące normy bezpiecznego wytwarzania kosmetyków, a nie mam możliwości wywiązania się z tego produkując je we własnej pracowniNie posiadam również takiej klasy przyrządów, dzięki którym używając moich produktów możecie dotykać pięknej, gładkiej, nienapowietrzonej i pięknie zemulgowanej masy kremowej.

Dlaczego produkty nie mają opisów „nie testowano…, nie zawiera…”? Nie mają, bo w świetle obowiązującego prawa mieć nie powinny. Oświadczenie „nie zawiera” lub oświadczenia o podobnym znaczeniu nie powinny być obecnie formułowane, bo mogą być uznane za treść dyskredytującą innych producentów, szczególnie jeśli są oparte głównie na zakładanym negatywnym postrzeganiu bezpieczeństwa danego składnika (wg dokumentu technicznego do Rozp. 655/2013).

Czy mogę posługiwać się terminem hipoalergiczny? Tak, ale tylko wobec produktów, które posiadają odpowiednie badania. Hipoalergiczny krem z mocznikiem 10% oraz naturalny krem olejowy takowe posiadają i jako preparaty spełniają wymagania stawiane wyrobom kosmetycznym o deklarowanych właściwościach tzw. hipoalergicznych odnośnie bezpieczeństwa dla zdrowia ludzi (nr badania 18688/06/18 z dnia 23.07.2018 oraz 18689/06/18 z dnia 23.07.2018r.)

Jak jest teraz? Po próbach i błędach, wzlotach i upadkach, po kilku „końcach świata” wysyłam w świat produkty si si bee – kremy, balsam, dezodorant, świece z najszlachetniejszego wosku – pszczelego. Cieszcie się nimi, bo warto.

Marta 

Naturalne produkty do pielęgnacji skóry si si bee są wytwarzane z zachowaniem zasad dobrej praktyki produkcji. Si si bee dąży do etycznego, przyjaznego dla środowiska i holistycznego podejścia do biznesu.

Numer konta bankowego do wpłat: 
IDEA BANK 03 1950 0001 2006 0074 2233 0002

Copyright © 2019 si si bee manufaktura. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta witryna używa plików cookies. Kilknij aby dowiedzieć się więcej
Add to cart