Jak powstało si si bee? Powstało z kryzysu pracy na etacie, z mojej choroby czyli z potrzeby oraz z doświadczenia w tworzeniu kosmetyków SDS – Sama Dla Siebie. W styczniu 2017 roku z mojego pomysłu powstało si si bee. Pomysł dojrzewał kilka lat. Wyrastał w trakcie automatycznego klikania w klawiaturę komputera od 7.00 do 15.00. I pewnego dnia COŚ pękło. Pełna niepokoju 1 stycznia 2017 roku zarejstrowłam w Urzędzie firmę i rozpoczęłam prace nad wdrożeniem swoich dwóch pierwszych receptur. Prototypy kosmetyków pielęgnacyjnych powstawały wiele lat wcześniej, z własnej potrzeby, bo od 15 roku życia choruję na łuszczycę.

Czy produkty są przebadane i odpowiednio zarejestrowane? Oczywiście. Nie wprowadzam do obrotu kosmetyków bez badań lub w trakcie ich trwania. Wszystkie produkty przebadane są przez polskie laboratorium, z którym współpracuję od 2017 roku. Wszystkie produkty posiadają Raport Oceny Bezpieczeństwa oraz są zarejestrowane w bazie CPNP. Bazę CPNP może sprawdzić każda osoba, pod warunkiem, że ma tam założone swoje lub firmowe konto.

Gdzie produkuję? Ach…w dobrej atmosferze, z dobrymi ludźmi, w ciszy, w spokoju, w czystym powietrzu. Znalazłam takie miejsce. Swoje kosmetyki produkuję kontraktowo przy asyście świetnych, rzetelnych i pełnych dobrej woli i pasji technologów. Co to oznacza? Tworzę swoją recepturę i jej próby. Zgłaszam się do firmy kontraktowej i po podpisaniu umowy o zachowniu poufności przedstawiam im swój pomysł. Następnie oni decydyją o tym, czy są w stanie zrealizować moje oczekiwania. Jeśl tak, to gromadzę surowce, opakopwania, etykiety i organizuję cały proces produkcyjny.  Skorzystałam z takiego rozwiązania ponieważ chcę spełnić obowiązujące normy bezpiecznego wytwarzania kosmetyków, a nie mam możliwości wywiązania się z tego produkując je we własnej pracowniNie posiadam również takiej klasy przyrządów, dzięki którym używając moich produktów możecie dotykać pięknej, gładkiej, nienapowietrzonej i pięknie zemulgowanej masy kremowej.

Dlaczego produkty nie mają opisów „nie testowano…, nie zawiera…”? Nie mają, bo w świetle obowiązującego prawa mieć nie powinny. Oświadczenie „nie zawiera” lub oświadczenia o podobnym znaczeniu nie powinny być obecnie formułowane, bo mogą być uznane za treść dyskredytującą innych producentów, szczególnie jeśli są oparte głównie na zakładanym negatywnym postrzeganiu bezpieczeństwa danego składnika (wg dokumentu technicznego do Rozp. 655/2013).

Jak jest teraz? Po próbach i błędach, wzlotach i upadkach, po kilku “końcach świata” wysyłam w świat produkty si si bee – kremy, balsam, dezodorant, świece z najszlachetniejszego wosku – pszczelego. Cieszcie się nimi, bo warto.

Marta 

Produkty do pielęgnacji skóry si si bee wytwarzam z zachowaniem zasad dobrej praktyki produkcji. W si si bee dążę do etycznego, przyjaznego ludziom i środowisku podejścia do biznesu.

Numer konta bankowego do wpłat w Polsce: 
mBank 17 1140 2004 0000 3402 7658 1490

Nr konta do wpłat w walucie Euro:
mBank 07 1140 2004 0000 3912 1134 8697
Numer rachunku IBAN: PL07 1140 2004 0000 3912 1134 8697
Numer BIC: BREXPLPWMBK

Copyright © 2020 si si bee manufaktura. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta witryna używa plików cookies. Kilknij aby dowiedzieć się więcej
Add to cart