Kosmetyki mają obowiązek działać tak, jak opisuje ich działanie producent. To ogromnie ważna zasada, bo kosmetyki mają prawo nie spełnić Twoich oczekiwań tylko w jednym przypadku – gdy nie są odpowiednio dobrane do Twojej skóry. Wprowadzam do sprzedaży nowy produkt tylko pod warunkiem, że w przeprowadzonych badaniach zasada działania jest potwierdzona i spełniona. Ddopiero wtedy pokazuję Wam nowy produkt. A prezentuję go Wam zawsze w sposób transparentny i odpowiedzialny.
Spotykam się z opinią, że kosmetyki naturalne nie są dla wszystkich.  Uznaje się, że kosmetyki naturalne mogą mieć potencjalnie większe predyspozycje uczulające ponieważ zawierają więcej naturalnych alergenów. Jestem zdania, że żaden producent naturalnych czy bardziej syntetycznych kosmetyków, nie jest w stanie zagwarantować, że nigdy, ale to nigdy nie przytrafi się komuś z Was jakiś skutek uboczny, podrażnienie. Zasadą w si si bee jest przeprowadzenie wszystkich możliwych badań dodatkowych np. badań dermatologicznych na osobach ze skórą wrażliwą, udział olejków eterycznych poniżej wytycznych IFRA, a zawsze spełnionym obowiązkiem posiadanie dla wszystkich kosmetyków Raportów Oceny Bezpieczeństwa,  ale jak w każdym przypadku – ryzyko ciągle istnieje. Czasami nie masz zupełnie pojęcia, że coś może wpływać na Ciebie uczulająco, np. wodorowęglan sodu w moim dezodorancie może wywołać u Ciebie podrażnienie; mocznik nie jest wskazany w pielęgnacji cery naczynkowej. 

 W si si bee nie przeczytasz opisów „nie testowano na zwierzętach”.  Nie znajdziesz ich, bo jest to na szczęście niedopuszczalne oraz nielegalne w świetle obowiązującego w Polsce i UE prawa. Nie znajdziesz też oświadczenia “nie zawiera…” Oświadczenia “nie testowano” czy „nie zawiera” lub oświadczenia o podobnym znaczeniu nie powinny być obecnie formułowane, bo mogą być uznane za treść dyskredytującą innych producentów, szczególnie jeśli są oparte głównie na zakładanym negatywnym postrzeganiu bezpieczeństwa danego składnika (wg dokumentu technicznego do Rozp. 655/2013) produktu lub innego producenta.
W mojej manufakturze stosuję holistyczne i etyczne podejście do biznesu. Uważam, że jednym z elementów składowych takiego podejścia jest zasada transparentności  – przekazuję swoim klientom wszystkie informacje o składnikach, właściwościach, ewentualnych przeciwwskazaniach do stosowania produktów i to jak je prodkukuję, ponieważ my, współcześni klienci, chcemy podejmować świadome decyzję o zakupach.
Produkcja  kosmetyków si si bee opiera się na zasadach produkcji kontraktowej. Upraszczając, polega to niejako na wypożyczeniu na określony czas linii produkcyjnej zakładu posiadającego wszelkie pozwolenia i certyfikaty potwierdzające, że ma on wdrożony system Dobrej Praktyki Produkcyjnej. To jest zestaw procedur produkcyjnych, które w szczególności nastawione są na higienę produkcji i zapobieganie wytwarzaniu produktów niespełniających wymagań jakościowych.

Produkty do pielęgnacji skóry si si bee wytwarzam z zachowaniem zasad dobrej praktyki produkcji. W si si bee dążę do etycznego, przyjaznego ludziom i środowisku podejścia do biznesu.

Numer konta bankowego do wpłat w Polsce: 
mBank 17 1140 2004 0000 3402 7658 1490

Nr konta do wpłat w walucie Euro:
mBank 07 1140 2004 0000 3912 1134 8697
Numer rachunku IBAN: PL07 1140 2004 0000 3912 1134 8697
Numer BIC: BREXPLPWMBK

Copyright © 2021 si si bee manufaktura. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta witryna używa plików cookies. Kilknij aby dowiedzieć się więcej
Add to cart